Света Литургија у храму Ваведења Пресвете Богородице на Мандиној Градини

У Храму Ваведења Пресвете Богородице на Мандиној Градини, прве суботе након празника Успења Пресвете Богородице, Свету Литургију служио je парох мостарски и дувањски, протојереј – ставрофор Радивоје Круљ. Литургији су присуствовали Дувњаци, како они који живе у Дувну, тако и они које је судбина одвела далеко од Дувна и родног краја.

У својој бесједи свештеник Круљ поменуо је човјека који нажалост више није међу нама, а који је највише заслужан за обнову храма, господина Милана Карана. У разговору са свештеником Круљем након прошлогодишњег освештења храма Милан је рекао да му је посебно драго што је дочекао да се послије неколико деценија обнови храм и да се и он причести у њему.

Након Литургије услиједило је дружење и трпеза љубави за све присутне коју су спремили домаћини и представници локалне власти у Дувну.

Нина Домазет и Дајана Судар,
ученице Православне вјеронауке из Мостара