Обновљење храма Рођења Пресвете Богородице у Хуму код Требиња

Малим освећењем храма и Светом архијерејском литургијом предстојао је Епископ захумско – херцеговачки и приморски Димитрије уз саслужење протојереја – ставрофора Момчила Пејичића, Младена Жуловића и надлежног пароха Бориса Бандуке и ђакона Крста Авдаловића.

Послије прочитаног јеванђељског одјељка празничном бесједом обратио се о. Младен.

Радујући се данашњем дану велики број вјерног народа из околних мјеста дошао је да подијели ову духовну радост са мјештанима овог требињског села.  Послије Свете Архијерејске Литургије добри домаћини су за све присутне припремили трпезу љубави.

Црквени одбор за несебичну помоћ у обнови храма уручио је захвалнице Граду Требињу, Јошу Колаку и постхумно Стеву Колаку.

Милош Бјелица, чтец
Фото: Владо Ружић