У Дан Васкрсења, са надом у Васкрсење – упокојио се у Господу отац Радивоје Говедарица

У Недјељу, 19. септембра 2021. године, у Мостару, упокојио се вишедеценијски свештеник Епархије захумско-херцеговачке и приморске, протопрезвитер – ставрофор Радивоје Говедарица.

Света литургија за покој душе нашег новопрестављеног саслужитеља и пастира Цркве Божије биће служена у понедјељак, 20. септембра 2021. године, од 9.00 часова, у невесињском Саборном храму Светог Вазнесења Господњег. Спровод ка сеоском гробљу у Кифином Селу, гдје ће бити сахрана, из Невесиња ће кренути у 14.00 часова.

Протопрезвитер – ставрофор Радивоје Говедарица рођен је 22. марта 1949. године у Кифином Селу. У ђаконски чин рукоположен је 12. мартa 1972. године у Катедралном храму Свете Тројице у Мостару, а у презвитерски чин, у истом храму, 19. марта,  исте године, руком Митрополита Владислава. У периоду од 1972. до 1981. године служио је у Невесињу, као парох кифиноселски и заломски, а од 1981. до 1992. био је парох мостарски. Ратне деведесете године прошлог стољећа провео је у Невесињу, а од 1997. службовао је у Билећи, као парох Прве билећке парохије. Упокојио се на Универзитетској клиничкој болници у Мостару.