Светa Литургијa у Челебићима

У недјељу 19. септембра 2021. године у храму Успења Пресвете Богородице у Челебићима, сабрао се народ родом из овог краја. Светом Литургијом началствовао је јереј Славко Лаловић, парох невесињски уз саслужење јереја Дејана Грчића, пароха коњичког.

Након прочитаног јеванђеља сабраном народу пригодном бесједом обратио се отац Славко говорећи да је литургијско сабрање истинско сабирање винограда Божијега, те да се окупљамо на једном мјесту као што се пшеница сабира у један хљеб, тако се и ми сабирамо око Хљеба који сиђе са неба – Христа Бога нашега.

Након Свете Литургије и ломљења  колача принесеног у част Пресвете Богородице, вјерни народ окупио се око трпезе љубави у порти храма, коју су припремили кумови славе Мићо и Младен Арнаутовић са својим породицама.