Празник Успења Пресвете Богородице – слава Манастира Тврдош

Празник Успења Пресвете Богородице, Велика Госпојина, слава је Манастира Тврдош. Светом Литургијом началствовао  је Епископ ЗХиП Григорије, уз саслуживање Владике Атанасија, игумана тврдошког Саве, игумана са Косова и Метохије и свештенства Епархије ЗХиП. У току Свете Литургије крштен је слуга Божији Константин, што је додатно увеличало радост Празника. Послије прочитаног Јеванђеља, вјерном народу бесједом се обратио Епископ Григорије. Послије Светог Причешћа богослужење је завршено молитвеним опходом – литијом око манастира и резањем славског колача. Овом приликом Епископ Григорије је уручио захвалнице проф. др Богољубу Шијаковићу и Животи Ковачевићу. Након тога су монаси манастира Тврдош, на трпези љубави у новој манастирској трпезарији, послужили сав присутни вјерни народ.

Бесједа Епископа Григорија