Расписан конкурс за Просвјетину стипендију “Владимир Ћоровић“

МОСТАР, 15. октобар – Српско просвјетно и културно друштво ”Просвјета ” – Градски одбор Мостар расписало је конкурс за додјелу Просвјетине стипендије “Владимир Ћоровић” за ученике основних и средњих школа и студенте у школској и академској 2021/2022. години са подручја Епархије захумско-херцеговачке и приморске.

Стипендије ће бити додијељене у сљедећим износима: за ученике од 6. до 9. разреда основне школе – 500,00 КМ; за ученике од 1. до 4. разреда средње школе – 700,00 КМ; за редовне студенте 1. године студија – 800 КМ; за остале редовне студенте и студенте постдипломских студија – 1.000,00 КМ.

Конкурс је отворен од  15. октобра до 15. новембра 2021. године.

Информације о потребној документацији, критеријумима и условима конкурса могу се пронаћи на сајту СПКД „Просвјета“: www.prosvjetamostar.org Све додатне информације могу се добити путем електронске поште на мејл: stipendija@prosvjetamostar.org

Традиција стипендирања у ’’Просвјети’’ стара је тачно колико и наше Друштво, које је 1902. основано управо с циљем стипендирања ђака, a међу Просвјетиним стипендистима били су: Иво Андрић, Јефто Дедијер, Бранко Радуловић, Светозар и Владимир Ћоровић. Обнаљање „Просвјетине стипендије’’ у Мостару иницирао је 2016. године гдин Славко Андрејевић, а пројекат је подржала Српска православна црквена општина Мостар.

Oд 2016. године до данас прикупњено је преко 100.000 евра и стипендирано 227 ученика и студената. У школској и академској 2020/2021. години, 87 донатора прикупило је 49.913 еура и додијељено је 97 стипендија (25 стипендија за основце по 250 еура, 24 стипендије за средњошколце по 350 еура и 48 стипендија за студенте по 500 еура).

Основни мотив за покретање овог пројекта био је подстицање образовања и успјеха садашњих и будућих генерација у Мостару и Херцеговини и окупљање стипендиста око најважнијих животних вриједности.

Организациони одбор Просвјетине стипендије ”Владимир Ћоровић”