Црква Свете Петке у Мостаћима прославила крсну славу

Поводом славе храма Преподобне мати Параскеве – Свете Петке која се празнује 27. октобра, јутрос је у Мостаћима свештеник Никола Јанковић служио свету литургију.

Црква свете Петке, изграђена почетком 17. вијека, један је од пет националних споменика који се налазе на територији Мостаћа, а новоформирани црквени одбор цркве св. Kлимента у Мостаћима, под чијом се надлежношћу налази и црква свете Петке на популарној „Бари“, је прије неколико година предузео бројне активности на обнови цркве, уређењу простора око цркве, те старог моста који припада цјелини под заштитиом државе.

Црква Свете Петке у Мостаћима прије двије године је освијетљена јавном расвјетом, а постављени су и рефлектори поред ове светиње.

Извор: Радио Требиње