Архијерејска Литургија у Гацку

Литургијским сабрањем у саборном храму у Гацку ове недјеље началствовао је Епископ захумско-херцеговачки и приморски г. Димитрије, уз саслужење локалног свештенства и вјерног народа.

Након читања овонедјељног зачала из Јеванђеља по Луки, владика се обратио присутнима бесједом.

Заблагодаривши заједно за причешће Светим Даровима, чланови цркве у Гацку су заједно са својим Епископом Димитријем наставили сабрање у порти храма уз скромно послужење. Посебно нас радује што је црква ове недјеље, као и претходних, била пуна омладине.

Данашње богослужење својим појањем уљепшале су дјевојке из црквеног хора „Свете Јелене Анжујске“.

У саборном храму, Епископ Димитрије је предводио и вечерње богослужење са петохљебницом уочи празника Светог великомученика Димитрија Солунског, његовог и нашег светитеља заштитника.