Вече посвећено Светом краљу Милутину у Пребиловцима

У организацији Српске православне црквене општине Чапљина, СПКД Просвјета ГО Чапљина и МЗ Пребиловци, организовано је вече посвећено Светом краљу Милутину у Духовном и културном центру „Свети краљ Милутин“ у Пребиловцима.

Повод за организацију ове вечери јесте годишњица упокојења Светог краља Милутина који се упокојио давне 1321 године. Такође, ове године навршава се и 100 година од отварања читаонице у Пребиловцима.

Овом приликом на Духовном и културном центру постављене су табле за сам центар и за библиотеку „Света Стана Арнаут“ која се налази у склопу овог центра. Приказани су значајни документи који говоре о отварању прве читаонице у Пребиловцима давне 1921. године, а након тога пуштен је филм Чувари Космета који говори о нашим манастирима и храмовима на Косову и Метохији а чији је аутор Мира Лолић Мочевић. Након пројекције филма, настављено је дружење уз послужење и разговор.