Благодаћу сте спасени! – Света архијерејска литургија у Требињу

Јер сте благодаћу спасени кроз веру; и то није од вас, дар је Божији. (Еф 2, 8)

Са првим евхаристијским сабрањем у Божићњем посту, уз читања светописамских одломака из Посланице Светог Апостола Павла Ефесцима и из Еванђеља по Луки, Црква Божија опет и изнова усмјерила је вјерне ка благодати, којa нам долази у Исусу Христу.

Сабрањем у требињском Преображењском храму началствовао је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Господин Димитрије. Зачало двије стотине двадесето Посланице Светог апостола Павла Ефесцима прочитао је чтец Марко Вучинић. А, по читању тридесет осмог зачала Еванђеља по Луки, бесједио је презвитер Милан Стањевић, наглашавајући да је уз сав наш труд у борби са искушењима пресудна близина Христова.

Епископ Димитрије отпустио је вјерне у миру, уз подсјећање на ријечи Апотола Павла: Ако дакле једете, ако ли пијете, ако ли друго што чините, све на славу Божију чините!

Представник Епископије ЗХиП за културу и медије,Бранислав Рајковић, ђакон
фото Марко Вучунић