Слава манастира Добрићево – Ваведење Пресвете Богородице

У суботу, 4. децембра, на празник Ваведења Пресвете Богородице, прослављена је слава манастира Добрићева. Прослава празника почела је вечерњим богослужењем, које је служио јеромонах тврдошки отац Порфирије уз саслужење других свештеника наше Епархије. Богослужењу је присуствовала и игуманија Петропавловог манастира мати Павла са сестрама, као и мноштво вијерног народа.

Свету Архијерејску литургију служио је Епископ ЗХиП Димитрије, уз саслужење свештеника наше Епархије и молитвено учешће вијерног народа. Манастирску свечаност уљепшало је и присуство сестара манастира Светог Луке из Жупе Никшићке. По читању светог Јеванђеља, бесједом се вијерном народу обратио отац Дејан Грчић.

Након Литије и освећења славског колача, Епископ Димитрије је топлим ријечима поздравио народ и Игуманији манастира мати Текли честитао славу. За све присутне уприличена је трпеза љубави.