Најава представљања Шематизма Епархије захумско-херцеговачке и приморске

Новообјављени Шематизам Епархије захумско-херцеговачке и приморске биће представљен у недјељу, 2. јануара 2022. године, од 19.00 часова у Културном центру Требиње.

У представљању овог првог тома планиране петотомне монографије Епархије захумско-херцеговачке и приморске, поред главног уредника, оца Радивоја Круља и рецензената: др Милана Гулића, др Драге Мастиловића и др Милоша Ивановића, учествоваће и Епископ диселдорфски и њемачки др Григорије Дурић, као и историчар Недељко Радосављевић.

Шематизам Епархије захумско-херцеговачке и приморске објављен је поводом 800 година од утемељења првобитне Епископије хумске, с благословом Његовог преосвештенства Епископа захумско-херцеговачког и приморског Господина Димитрија, у издању Епархије захумско-херцеговачка и приморска, Мостар–Требиње и Видослова, Београд–Требиње.

Представник Епископије ЗХиП за културу и медије
Бранислав Рајковић, ђакон