Гест хуманости и комшијске солидарности

Дана, 29. децембра 2021. године породица Јашаревић предала је мостарским свештеницима двије старе иконе које су спашене и сачуване приликом страдања Саборне и Старе цркве у Мостару. Ријеч је о иконама Пресвете Богородице и Светог великомученика Георгија.

Породица Јашаревић живи у комшилуку Владичанског двора у мостарском насељу Бранковац.

Домаћин ове породице, рахметли Рамиз Јашаревић од протеклог рата чува ове иконе и имао је намјеру предати иконе приликом свечаног освећења Саборне цркве у Мостару. Међутим, Рамиз је преминуо ове године.

Његова супруга Јасна и син Неџад Јашаревић одлучили су овај људски и комшијски гест обавити данас, а поводом завршетка грађевинских радова на цркви и на тај начин мостарским свештеницима честитати предстојеће Божићне и Новогодишње празнике.

Нека драги Бог благослови и награди сваким добром ову породицу!

Братство цркве мостарске