Саопштење вјернима Епархије захумско-херцеговачке и приморске

Овим путем обавјештавамо свештенство и вјерни народ Епархије захумско-херцеговачке и приморске да се, усљед позитивног резултата теста на Ковид-19, налазимо у самоизолацији.

Уз блаже симптоме болести, надамо се брзом опоравку. Из тог разлога, нећемо бити у прилици да учествујемо у богослужењима божићног периода као што је претходно најављено.

Молимо свештенство и вјернике да се у овим празничним данима у својим молитвама сјећају свих потребитих и болесних и да се са пажњом и љубављу односе једни према другима, дјелатно се трудећи да и сви наши ближњи, без обзира на године, имовне или здравствене прилике или неприлике у којима се налазе, осјете радост и спокој Божића.

Желећи вам мирне и благословене празничне дане, као и свако добро од Христа Богомладенца, шаљемо вам наш архијерејски благослов и упућујемо радосни поздрав:

Срећан Бадњи дан! Мир Божји – Христос се роди! Ваистину се роди!

Епископ ЗХиП
+ Димитрије