Jер је с нама Бог – Претпразништво Рођења Христовог у Требињу

Светом вечерњом литургијом и Великим повечерјем са налагањем бадњака на централном градском тргу, Црква требињска отпочела је прослављање Рођења Христовог.

Предвођени својим свештенством, вјерни су се окупили и Саборном храму, најприје на Светој литургији, а потом и на Повечерју, да би уз псалме и празничне пјесме, попут мудраца и пастира, били доведени до витлејемске ватре.

Налагање бадњака, уз молитви Господњу, приређено је на централног градском тргу „Слободе“, након чега су се с благословима и честиткама обратили протопрезвитер – ставрофор и страјешина Саборног храма у Требињу, Младен Жуловић и Градоначелник Града Требиња, Мирко Ћурић.

На сам Божић, у требињском Саборном храму служиће се двије литургије: прва у поноћ, а друга од 6.00 часова.

Представник Епископије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон