Избављење је послао народу Своме… – Божић у требињском Саборном храму

Избављење је послао народу Своме, заповједио је до вијека завјет Свој; свето је и страшно Име Његово. (Пс 110, 9)

Са првим тренуцима Божићног дана, у требињском Саборном храму Светог Преображења Господњег отпочело је прво Благодарење поводом Рођења Богомладенца Христа. Светом литургијом, која је отпочела у поноћ, началствовао је протопрезвитер – ставрофор Александар Илић.

На Светој божићној литургији од 6 часова предстојао је старјешина овог храма, протопрезвитер – ставрофор Младен Жуловић, уз саслужење ђакона, свештенства и вјерног народа, међу којима је био и Градoначленик Града Требиња, господин Мирко Ћурић, са сарадницима. По читању празничног еванђеоског одломка о Рођењу Христовом, вјернима је прочитана и посланица наше Помјесне цркве, а по Причешћу, раздијељена је и Божићна чесница.

Радост Празника и Његове благодатне дарове вјерни су проширили градом, мирбожећи се и кличући: Христос се роди – заиста се роди!

Представник Епископије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон