Божићне радости у Невесињу

У претпразништву празника Црквена Општина заједно са удружењем „Мултипласклероза“, Општином Невесиње, Борачком организацијом, Црвеним Крстом и Центром за социјални рад огранизовала је хуманитарну акцију под називом „Доброта се налази у срцима људим“. Помоћ је стигла до 166 породица у осам општина у Херцеговини.

У навечерје празника велики број вјерника окупио се у порти Саборног храма на Вечерње богослужење и традиционално налагање бадњака. Свечано је било и у многим сеоским храмовима гдје су се вјерни окупљали да молитвено и у духу традиције дочекају најрадоснији хришћански празник.

Божићна литургија служена је у Саборном храму у Невесињу и храму Свете Тројице у Кифином селу. Велики број вјерника сјединио се са Христом чији празник рођења прослављамо.

Мир Божији, Христос се роди!

фото: Младен Вујадиновић