Бадњи дан и Божић у Гацку

Празнична радост Христовог рођења у Гацку је почела служењем Свете Литургије на Бадњи дан. На Бадње вече је у старом храму служено велико повечерје а након богослужења литија са бадњацима се кретала од старог до новог храма Свете Тројице. У литији се непрестано чуло „Рождество Твоје“ а хладно вријеме није спријечило многобројне вјернике да увеличају празничну атмосферу ишчекивања Рођења Господњег.

Бадњаци су наложени на платоу испред новог храма Свете Тројице а затим је, већ традиционално, уприличен ватромет. За то вријеме, у храму је за најмлађе чланове наше заједнице и за омладину подијељена чесница у којој су се налазила три златника а за старије вјернике је служено кувано вино. Ове године златнике су пронашли Стефан Миловић (5), Борис Ковачевић (8) и Јована Аџић (16). Божићна радост свој врхунац испуњава на Светој Литугији која је служена у поноћ у новом храму.