Празник Обрезања Господа Исуса Христа у Цркви требињској

Пазите да вас ко не обмане философијом и празном пријеваром, по предању људском, по науци свијета, а не по Христу. Јер у њему обитава сва пуноћа Божанства тјелесно. И ви сте испуњени у Њему, који је глава свакога началства и власти; У Њему ви и обрезани бисте обрезањем нерукотвореним, одбацивањем тијела гријеховности обрезањем Христовим… (Кол 2, 8-11)

На Празник Обрезања Господа Исуса Христа и о спомену на Светог Василија Великог, Црква требињска сабрала се у свом Саборном храму, служећи Божанствену литургију Светог Василија Великог.

На Сабрању је предстојао протопрезвитер Мирослав Ратковић, уз саслужење требињског свештенства, појаца, чтечева и вјерног народа. Одломак из Посланице Колошанима Светог апостола Павла читао је Теодор Симеуновић, а по читању празничног одломка из Еванђеља по Луки, бесједио је протопрезвитер ставрофор Дражен Тупањанин.

Представник Епископије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон