Празник Рођења Пресвете Богородице у Љубињу

Празник Рођења Пресвете Богородице радосно је прослављен у граду Љубињу. Слава цркве и општине започела је служењем Свете Архијерејске Литургије у храму Рођења Господа Исуса Христа. Свету Литургију служио је епископ Захумско-херцеговачки и приморски господин Григорије уз саслуживање игумана тврошког Сава, јереја Зорана Илића, јереја Милана Стањевића и пароха љубињског Саше Којовића, те ђакона Владимира Вукановића и ђакона Марка завалског. По завршетку Свете Литургије организована је литија улицама града, све до храма Рођења Пресвете Богородице.

Бесједа Еп. Григорија