Слава храма у Прерацама

Св. великомученик Трифун свечано је прослављен и ове године у селу Прераца. Кроз дугу историју овај Светитељ прослављан је као храмовна слава овог херцеговачког краја, а Прерачани су се увијек радо искупљали око своје светиње да прославе заштитника свога села.

Светом Литургијом је началствовао јереј Данило Боро уз саслужење јереја Раденка Копривице из сусједне епархије будимљанско-никшићке и надлежног пароха јереја Александара Грчића уз учешће вјерног народа и гостију, као и начелника Општине Билећа г. Веселина Вујовића.

У  наставку Св. Литургије ишло се у литију око храма, а преломљен је и славски колач и освећено славско жито. Прослава је настављена у просторијама црквеног дома гдје је припремљено послужење за све присутне.

Домаћин славе ове године је г. Синиша Вујовић, а за домаћина наредне године одређен је г. Раде (Трипов) Вујовић.