Отац Гојко Перовић у Невесињу говорио на тему „Слобода Цркве у свијету“

У градској галерији у Невесињу, на тему „Слобода Цркве у свијету“,  говорио је ректор Цетињске богословије протојереј – ставрофор Гојко Перовић. Отац Гојко конципирао је своје излагање у двије тезе:
а) за хришћанина као и за сваког другог човјека слобода је нешто за шта вриједи положити и властити живот и
б) хришћани следујући Христовом позиву „…ко хоће да иде за мном…“ никада не би смјели угрожавати слободу другога било каквом наметљивошћу или било каквим другим дјеловањем.
Излагање оца Гојка било је разумљиво свим слушаоцима јер је изобиловало бројним примјерима из свакодневног живота који су блиски свим узрастима и нивоима образовања.

Тонски запис предавања