Daily Archives: 25. марта 2012.

Св. Арх. Литургија у Манастиру Житомислић

У четврту Недјељу Часног поста, посвећену Светом Јовану Лествичнику, у манастиру Житомислићу Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско Херцеговачки и Приморски Г. Григорије, уз саслужење Игумана Свете обитељи житомислићке Архимандрита Данила (Павловића), Архимандрита Лазара (Лазаревића), ђакона мостарског Марка Гојачића и ђакона Владимира Вукановића.

Средопосна недjеља у Горњем Храсну

Као што је већ традиција, људи који су поријеклом из Горњег Храсна, сабирају се Средопосном недjељом на Свету литургију, у свом селу око порушеног храма Рођења Светог Јована Крститеља. Тако је било и ове Средопосне недjеље 25. марта 2012. године. Свету Литургију служио је парох чапљински јереј Данило Боро. Послије Свете литургије одржан је помен над спомен гробницом пострадалих у Другом свјетском рату.

о. Гојко Перовић – Предавање у гатачком Саборишту „О ИЗАБРАНОМ НАРОДУ БОЖИЈЕМ“

Предавање у гатачком Саборишту

У гатачком саборишту, пред великим бројем слушалаца, Ректор цетињске богословије протојереј –ставрофор Гојко Перовић, одржао је предавање на тему О ИЗАБРАНОМ НАРОДУ БОЖИЈЕМ.