Daily Archives: 29. децембра 2013.

Ученици првих разреда Основне школе ,,Вук Караџић“ добили никољданске поклоне

Ученици првих разреда Основне школе ,,Вук Караџић“ из Требиња већ традиционално један школски дан, пред празник Светог оца Николаја, умјесто у учионицама проводе у Саборном храму, гдје пјесмом, игроказима и рецитацијама прослављају свог заштитника. Међутим, ове године свештеници храма нису били у могућности да их угосте због радова на фрескописању храма, па су им своје благослове и никољданске слаткише послали у школу. Након што су на часу научили о животу овог светитеља и како га Бог прославио, а затим обојили његову икону били су неизмјерно изненађени када су при поласку кући у својим чизмицама, које свакодневно остављају на полици испред учионице, пронашли чоколадице и бомбоне, питајући се како их је Свети Никола и у школи пронашао.