Daily Archives: 17. маја 2014.

Саопштење Епархије Захумско-херцеговачке и Приморске

Епархија Захумско-херцеговачка и Приморска нуди сваки слободан квадрат свог простора за смјештај обескућених у поплавама и

П О З И В А

Сав народ да се у наредна 24 часа одазове и јави својим парохијским свештеницима за смјештај оних који су остали без својих домова.

Епархија Захумско-херцеговачка и Приморска

Позив вјерном народу Херцеговине за прикупљање помоћи страдалом становништву у поплавама

По препоруци Светог Архијерејског Сабора и Благословом Његовог Преосвештенства Епископа Захумско-херцеговачког и Приморског г. Григорија, и након вандредног састанка Епархијског управног одбора и старјешина Црквених општина, а поводом страдања становништва у поплавама:

ПОЗИВАМО ВЈЕРНИ НАРОД

Да у складу са својим могућностима,  хитно а најкасније до уторка 20. маја 2014. г. до 17 часова, у најближи Храм – Цркву или парохијски дом (или да се јаве парохијском свештенику),  донесу сљедећу помоћ:

– Конзервирану храну, питку воду
– Дјечију храну и пелене
– Прибор за хигијену
– Батеријске лампе, свијеће, вреће за спавање, пластичне вреће за отпад, гумене чизме, средства за дезинфекцију
– Новчане прилоге (које ће прикупљати црквењаци у храмовима)

НАПОМЕНА:
СВЕ НАВЕДЕНО ДОНИЈЕТИ ПОСЕБНО УПАКОВАНО У ПАКЕТЕ СА НАТПИСОМ САДРЖАЈА ПАКЕТА

Ради организовања транспорта за достављање помоћи, позивамо сва предузећа, приватнике, радне организације и превознике да нам се јаве на један од следећих бројева:
+387 59 261 139, +387 65 547 424, +387 66 412 585.

П О З И В А

САОПШТЕЊЕ ЕПАРХИЈЕ ЗХиП
О ПОМОЋИ У ЧИШЋЕЊУ ПОСЛИЈЕ ПОПЛАВА

Eпархија ЗХиП
ПОЗИВА

Народ, а нарочито омладину да се добровољно јаве за радне акције чишћења послије поплава. Они који то могу, молимо да се пријаве парохијским свештеницима ради организовања превоза.

Епархија Захумско-херцеговачка и Приморска

Награда „Светосавског звонца“ за филм Саре Колак

Већ десет година ”Светосавско звонце” расписује наградне конкурсе. Ове године, као и неколико претходних, конкурс је расписан у сарадњи са Међународним фондом јединства православних народа из Москве (Одељење за Србију), а тема конкурса је била „Моја завичај“. На конкурс је стигло укупно 1.293 рада.
Ученици са секције вјеронауке Основне Школе „Вук Караџић“ из Требиња су кроз своје литерарне, ликовне и видео радове описивали наш завичај. Обрадовани смо одлуком стручног жирија, који је у категорији филма изабрао рад наше ученице Саре Колак ( 7 разред) . Овдје можете погледати филм наше Саре, а у наставку и литерарне радове Анастасије Јакшић и Николине Кашиковић који су такође учествовали на конкурсу.

Анастасија Јакшић –  Васкрс под Леотаром (пдф)

Николина Кашиковић – Дани подно Леотара (пдф)