Monthly Archives: новембар 2016

Слава храма на Мекој Груди

У Цркви Светог Архангела Михаила на Мекој Груди, Светом Литургијом прослављена је слава храма. Након Литургије коју је служио свештеник Александар Грчић и ломљена славског колача у оближњој школи уприличено је послужење за све присутне. Домаћин овогодишње славе храма је био господин Милорад Милошевић.

Прослављена храмовна слава на Баљцима

У недељу 19. новембра у храму Светог Архангела Михаила на Баљцима прослављена је храмовна слава. Свету Литургију је служио свештеник Небојша Коловић. Послије службе, литије око храма и ломљења славског колача уприличено је послужење у порти храма.

Слава храма у Аранђелову

У недељу 20. новембра 2016 године у селу Аранђелово, свечано је прослављена крсна слава храма Св. Архангела Михаила. Свету Литургију служили су свештеници: протојереј-ставрофор Никола Јанковић, протојереј Петар Крговић, јеромонах Марко (сабрат манастира Завала) и надлежни парох Мирослав Ратковић. Светој Литургији је присуствовао и градоначелник града Требиња господин Лука Петровић са својим сарадницима.

Након литије и благосиљања славског колача , вјерном народу својом пригодном бесједом обратио се свештеник Никола Јанковић, честитајући славу храма свештениима и домаћинима села Аранђелова. После Свете Литургије уприлчено је освећење новосаграђеног парохијског дома и трпеза љубави, коју су припремили вјерни домаћини села Аранђелова.

У манастиру Дужи одржан акатист Светом Нектарију Егинском

У цркви Покрова Пресвете Богородице у Дужима 21.11.2016. послије вечерње службе одржан је акатист Светом Нектарију Егинском. Молитву Господу и Светом Нектарију произносили су јеромонах Димитрије Рађеновић и протојереј-ставрофор Немања Дражић. Молитвено сабрање окупило је вјерни народ, који је са великом љубављу дошао да замоли Бога и Божијег угодника за помоћ. Након молитве народ је цјеливао мошти светитеља Божијег, а свештеници су помазали чело сваком вјернику молећи се Богу и Светом Нектарију чудотворцу. Сутрадан, на сам дан Празника, Свету Литургију је служио о. Никола Јанковић уз присуство многобројног свештенства и вјерног народа.

Неда Гудељ

Хор Јединство из Котора у Саборном храму у Требињу

Чланови Српског пјевачког друштва „Јединство“ – Котор одржали су 20.11.2016.године концерт у Саборном храму Св. Преображења Господњег у Требињу. Разноврсном програму присуствовали су љубитељи духовне музике. Госте које је предводио свештеник Немања Кривокапић, поздравио је протојереј-ставрофор Дражен Тупањанин. Након концерта дружење је настављено у Епархијском дому гдје је уприличено и пригодно послужење.