Свечаности у Бобовиштима и Шћеници

У суботу 4. августа свечано је прослављена слава села Бобовишта, Свети пророк Илија. Свету Литургију у храму Светога великомученика Георгија служио је протојереј-ставрофор Борис Бандука уз саслужење вјерног народа овог краја и околних мјеста. Послије литије и ломљења крсног хљеба уприличена је трпеза љубави.Село Бобовиште смјештено је на простору између Требиња и Дубровника, у Требињској површи, уз некадашњи каравански пут, а данас уз магистралу Требиње-Дубровник.
Такође, у недељу пред Илиндан 29.јулa, у храму Рођења Пресвете Богородице на Шћеници, служена је Света Литургија. Послије Свете Литургије уприличено је пригодно послужење.
Бобанско село Шћеница налази се на граници БиХ и Републике Хрватске, четрдесетак километара од Требиња.
Свечаности у родном мјесту присуствовали су вјерници који живе у Требињу, Дубровнику, Тивту и Херцег Новом.

Милан Путица : Прослављен Илиндан у требињском селу Бобовишта